Opinie o nas

Nauka z gwarantowanym efektem!

 

Zaczęłam się uczyć jęz. angielskiego dopiero w październiku 2015 roku w wieku ponad 40 lat i to od razu tutaj. Większość kursów angielskiego dla początkujących skierowana jest do dzieci i młodzieży.  Na szczęście  okazało się, że English Language Center otwiera grupę początkujących także dla dorosłych.  Postanowiłam się zapisać i po roku nauki muszę powiedzieć, że była to dobra decyzja.  Lektorka jest cierpliwa i tłumaczy wszystkie rzeczy wyjątkowo prosto. Myślę, że bardzo lubi swoją pracę. Ćwiczymy wszystkie sprawności językowe: słuchanie, mówienie, pisanie i czytanie. W grupie jest tylko kilka osób.  Atmosfera jest bardzo przyjazna.  Ponieważ w trakcie urlopu odczułam na własnej skórze pozytywne językowe efekty tego kursu, zamierzam kontynuować go także w kolejnym roku.

                                                                                                                                          

Szerokie kompetencje i miła atmosfera

Uczęszczanie na kurs językowy w ELC to przyjemny constans w moim życiorysie.   Szerokie kompetencje i elokwencja lektora, styl prowadzenia zajęć — zorganizowany i sumienny, dopracowany merytorycznie, a jednocześnie pozostawiający dużo przestrzeni na dowcip i interakcję ze współkursantami. Do tego … krążący talerzyk ze słodkościami — to wszystko cementuje uzależniająco miłą atmosferę, która każdej jesieni skłania do powrotu w progi tej szkoły.  Dzięki ELC moja pasja do języka angielskiego została permanentnie wskrzeszona, a poziom posługiwania się nim wzróśł znacząco.  Polecam tę szkołę zarówno praktycznym osobom pragnącym rozbudować potencjał zawodowy, jak i hobbystom-zapaleńcom dla których nauka języka, to sztuka dla sztuki

Zajęcia profesjonalne

Szczerze polecam kursy w ELC.  Był to mój pierwszy rok tutaj. mam nadziej, że nie ostatni :).  Zajęcia prowadzone profesjonalnie, dużo różnorodnych ćwiczeń.  Pracowaliśmy z różnorodnymi materiałami.  Lekcje były zabawne i przyjemne, aż trudno uwierzyć, że ten rok tak szybko minął.  Na pewno będę mile wspominać czas spędzony tutaj.

Academics

Widać efekty: powtórzenie i utrwalenie wiedzy, okazja do rozmowy w j.angielskim. Dużo informacji i doskonalenie metod pisania artykułów i prezentowania wyników badań np. podczas konferencji.  Słownictwo specyficzne dla prac naukowych i prezentacji. Duża ilość przydatnych materiałów. Idealne proporcje mówienia, pisania, czytania i słuchania. Kurs zawierał niezbędną wiedzę dla studentów studiów doktoranckich. Kurs bardzo użyteczny i praktyczny.

Dla nauczycieli przedszkoli

Kurs bardzo przydatny w pracy. Dużo tematów. Zajęcia zorganizowane sprawnie. Nauka pisania, czytania itd. na wysokim poziomie. Podejście prowadzącego bardzo dobre. Zamierzamy w tym roku kontynuować.

 

Chce się kontynuować tu naukę

Miła atmosfera zajęć, wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, optymistyczni uczestnicy kursów, a co najważniejsze, postępy w nauce sprawiają że, chce się kontynuować naukę w ELC, tak jak ja. Gorąco polecam.  Od października 2015 w grupie ADVANCED.

Prowadzony i skonstruowany znakomicie

Kurs IELTS Advanced prowadzony jest i skonstruowany znakomicie. Idealne wyważenie ćwiczeń nad każdą z czterech części egzaminu powoduje, że można maksymalnie wykorzystać nawet to jedno spotkanie w tygodniu. Prowadząca zoptymalizowała pracę z ćwiczeniami i interakcję wewnątrz grupy, co w efekcie dało bardzo profesjonalny, a przy tym wręcz rodzinny styl nauczania. Zwracanie szczególnej uwagi na te rodzaje ćwiczeń, które pojawiają się podczas egzaminu pozwoliło obyć się z formą i poziomem trudności samego egzaminu. Miła atmosfera i bardzo ciekawa grupa spowodowały, że każdy włączał się do dyskusji. Osoby o szczególnym stopniu znajomości języka mogły poprosić na początku nauczyciela o dodatkowe ćwiczenia poszerzające zakres słownictwa, gdyż tego trochę brakuje w książce. Niemalże nic nie mam do zarzucenia zarówno nauczycielowi, jak i kursowi i zdecydowanie polecam go każdemu zainteresowanemu mocnym wynikiem IELTS (mój wynik: 8.0).
 
 
 
 

Profesjonalnie i merytorycznie, aczkolwiek na luzie

Miałem przyjemność uczestniczyć w kursie przygotowującym do egzaminu IELTS w semestrze zimowo-letnim 2014/2015. Kurs był realizowany w English Language Centre w Katowicach.  Wysoka kultura osobista Prowadzącej w połączeniu z profesjonalnie (aczkolwiek na luzie) i merytorycznie prowadzonymi zajęciami, powoduje, iż śmiało polecam każdemu (bez względu na wiek), kto jest zainteresowany sposobem przygotowania, metodyką jak i "trikami" egzaminu IELTS, aby w/w kurs odbył w katowickim ELC.